Etiler Liseliler

1961’den bugüne! Hep birlikte!

Onlarcaydık. Birden bire yüzlerce olduk.
Cumhuriyet öğretmenleri kara tahtanın başında,
kuruluştan bugüne binlerle geçtik
Etiler Lisesi’nin sıralarından.

0
Yıl
0
+
Mezun
0
+
Öğretmen

Okulumuz

Etiler Lisesi, 1961 yılında, bir sivil toplum girişimi olarak, Levent ve Etiler sakinlerinin kaynaklarıyla kuruldu. Okul, kuruluşundan itibaren semt – okul ekseninde etkileşimli bir kimlik inşası ortaya koydu. Etiler Lisesi, ikinci dalga semt liselerinin en önemli örnekleri arasında yer alıyor.

Topluluğumuz

10 binin üzerinde mezun verdik. Okulumuzda kuruluşundan bu yana 400’ü aşkın öğretmenimiz görev yaptı. Geçmişten bugüne 10 binleri aşan velimiz oldu. Bizler, bu unsurların hepsini birlikte “Etiler Liseliler topluluğu” olarak adlandırıyoruz. Mezunlarımızla, öğretmenlerimizle, velilerimizle, önce Levent, ardından Etiler semtinin ilk sakinleri bizler olduk. Yıllar boyu buralarla şekillendik, buraları şekillendirdik. Yalnızca eski okul yıllıklarında değil, “bizim buraların” şimdilerde “dijitale geçmiş” ikametgâh kütüklerindeyiz.

Derneğimiz

Etiler (Levent) Liseliler Derneği, kısa adıyla “elliDER” olarak biliniyor. elliDER, Etiler özelinde “semt derneği” fonksiyonlarını da yükleniyor. elliDER’in öncelikli çalışma ve uygulama alanı, eğitim. Dernek, etkinlik ve katkılarıyla çağdaş eğitimi destekliyor.

Etiler Liseliler Derneği

Bizimle iletişime geç!
Aramızda ol!
Facebook | elliDERInstagram | elliDER